O firmie

Spółka Metchem powstała w 2003 roku i jest kontynuatorem wiedzy, umiejętności i doświadczenia pracowników zdobytego przez lata pracy w branży paliwowej i chemicznej.

Głównymi odbiorcami spółki są największe polskie firmy z branży: paliwowej, gazowej, chemicznej, energetycznej, kosmetycznej, spożywczej. Większość produktów jest wykonywana pod indywidualne wymagania Klienta bądź są wręcz jednostkowe. Metchem posiada własne dokumentacje na wyroby typowe zatwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego, często też realizuje zamówienia na bazie dokumentacji nam powierzonej.

Spółka i jej pracownicy posiadają uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego i TÜV uprawniającego do wytwarzania praktycznie każdego urządzenia wykonanego zarówno ze stali węglowej jak austenitycznej.

Firma oprócz posiadanych dokumentacji, które wykonuje zgodnie z krajowymi przepisami i standardami np. zbiorniki do materiałów ciekłych zapalnych oraz żrących i trujących, spółka wytwarza zbiorniki zgodnie z nową Dyrektywą Ciśnieniową 2014/68/UE (97/23WE -PED) .

Istotnym obszarem dynamicznie rozwijającym się w spółce jest jakość. Postrzeganie jakości w firmie nie jest traktowane tylko jako czynność kontrolna lecz także, a może przede wszystkim jako zbiór oczekiwanych przez Klienta korzyści w dostarczonym wyrobie. Świadomość takiego postrzegania doprowadziła do wprowadzenia w 2006 roku i kontynuacji do dziś Systemu Zapewnienia Jakość ISO 9001.

Mocną stroną Spółki jest dobrze wykształcona i doświadczona kadra inżynieryjno – techniczna. Spółka posiada możliwości projektowania w tym: Metodą Elementów Skończonych, wg normy EN-13445, wg WUDT UC i innych standardów akceptowanych w UE i Ameryce. Firma realizuje bardzo indywidualne oczekiwania Klientów, ma ambicje wyróżniać się elastycznością w realizacji projektów i konkurować dostosowaniem znanych i typowych rozwiązań do indywidualnych potrzeb.

Spółka zatrudnia specjalistów w swoich dziedzinach. Jesteśmy przygotowani na realizacje zamówień nie tylko na rynek krajowy. Nasze wyroby realizowaliśmy już do: USA, Kanady, Meksyku, Wenezueli, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Holandii, Węgier, Włoch, Austrii, Litwy, Łotwy i Białorusi.

image/svg+xmlincludes kosovo